ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007
Home » Blog » Charakterystyka czujników siły w robotyce

Charakterystyka czujników siły w robotyce

Z roku na rok obserwujemy wzrost udziału i roli robotów w procesach produkcyjnych. Jednocześnie konstrukcje te są coraz bardziej skomplikowane pod względem technologicznym i posiadają coraz szersze możliwości, które zwiększają efektywność i szybkość działania. Aby jednak było to możliwe koniecznie jest wykorzystanie zaawansowanych systemów, takich jak m.in. czujniki siły. Czym się one charakteryzują? I dlaczego są tak ważne? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czujniki siły w robotach – co warto wiedzieć?

Nowej generacji czujniki siły i nacisku są stosowane w różnych dziedzinach, takich jak np. rozrywka, medycyna, czy procesy produkcyjne. Ich rozmiary są niewielkie, ale tkwi w nich ogromny potencjał. Te nowoczesne elementy są bardzo dokładne i czułe, dzięki czemu z powodzeniem kontrolują moment i siłę, z jaką robot oddziałuje na produkt.

Wykorzystanie czujników siły ma to duże znaczenie, ponieważ:

Gdzie wykorzystywane są czujniki siły?

Technologia wykorzystująca czujniki siły jest niezwykle pomocna w wielu różnych dziedzinach. Szczególne znaczenie ma jednak w pracach wymagających delikatności, takich jak np. medycyna, gdzie chirurdzy wykorzystują ramiona robotów do przeprowadzania skomplikowanych operacji.

Dodatkowo dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych technologii możliwe jest m.in.: