ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007

Dlaczego warto wdrożyć autorskie układy automatyki w przemyśle?

automatyka

Celem każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego rozmiarów, jest podnoszenie efektywności działania i zwiększanie zysków. Właśnie dlatego duże znaczenie ma korzystanie z innowacyjnych technologii i nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają takie możliwości. Opcją, która zasługuje na szczególną uwagę jest automatyka przemysłowa, czyli dziedzina, której głównym zadaniem jest badanie i monitorowanie pracy wszelkiego rodzaju zautomatyzowanych maszyn i produktów. Dlaczego rozwiązanie to zyskuje tak dużą popularność? Z jakich powodów warto go wykorzystać? I gdzie szukać profesjonalnej pomocy? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.  

Dlaczego warto korzystać z innowacyjnych rozwiązań?

Dlaczego warto korzystać z autorskich układów automatyki w przemyśle? Przede wszystkim dlatego, że zastosowanie takich innowacyjnych rozwiązań pozwala zwiększyć efektywność produkcji i sprawia, że współdziałanie maszyn, programów, a w niewielkim stopniu także ludzi, przynosi maksymalne korzyści i zyski. W ograniczonym, dość krótkim czasie pracy możliwe jest wyprodukowanie dużej ilości produktów. To z kolei zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstwa na rynku i sprawia, że zwraca ono uwagę potencjalnych inwestorów.

Zastosowanie automatyki przemysłowej pozwala na dobre gospodarowanie środkami przedsiębiorstwa. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pod uwagę brane są jednocześnie dwie drogi: oszczędność i ekspansja. Z jednej strony ograniczamy ponoszone wydatki, dzięki czemu produkcja jest tańsza, a z drugiej zwiększamy efektywność, dzięki czemu możemy przyjąć dodatkowe zlecenie i zyskać więcej. Warto też podkreślić, że produkty tworzone automatycznie są w większości przypadków wolne od wad fabrycznych, a proces ich tworzenia jest bezpieczniejszy i bardziej komfortowy.  

Automatyka przemysłowa – nasza oferta

Jeśli szukasz skrojonych na miarę układów automatyki, które możesz zastosować w swoim przedsiębiorstwie, sprawdź naszą ofertę. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem zajmujemy się modyfikacją istniejących już programów PLC jak również tworzeniem nowych. Specjalizujemy się również w tworzeniu aplikacji wizyjnych wspomagających kontrole jakości która ma istotny wpływ na budowę linii produkcyjnych.    

Nasza oferta obejmuje także:  

  • Programowanie PLC (ang. Programmable Logic Controller), które odgrywa najważniejszą rolę w pracy maszyny. Programowanie to umożliwia prawidłowe sterowanie maszyną, a także rozwiązywanie typowych problemów, pojawiających się w trakcie jej pracy. Co ważne, w wielu urządzeniach programowanie PLC jest głównym ośrodkiem sterującym.
  • Programowanie LABViev (ang. Laboratory Virtual Instruments Engineering Workbench), czyli środowisko programistyczne opracowane przez National Instruments (od 2015 roku jesteśmy oficjalnym partnerem). Umożliwia ono tworzenie aplikacji testowych i pomiarowych, a także automatyczne sterowanie pojedynczymi maszynami oraz całymi procesami przemysłowymi. 
Skip to content