Utrzymanie porządku w zakładzie produkcyjnym jest niezwykle ważne. Wpływa bowiem na warunki higieniczne i estetykę pomieszczenia oraz na efektywność pracy. Zanieczyszczenia, które gromadzą się na liniach produkcyjnych, są przyczyną długotrwałego zastoju w produkcji. Maszyny, hale i taśmy transportowe powinny być czyste i odpowiednio zdezynfekowane, szczególnie tam, gdzie produkowana jest żywność, leki i kosmetyki. Chodzi o to, żeby drobnoustroje nie przedostały się do produktów, głównie spożywczych. Jednak w każdym zakładzie należy dbać o stan maszyn, gdyż regularne czyszczenie, znacznie zwiększa ich sprawność i przedłuża żywotność. Linie produkcyjne zaprojektowane i wykonane przez Pro-Assem działają bez zarzutów, o ile są zachowane w bezwzględnej czystości.
Zanieczyszczona taśma sprawia, że dochodzi do blokowania produktów, które się po niej przemieszczają. Ta sytuacja powoduje zastój w produkcji, czyli straty finansowe. Żaden zakład nie może sobie na to pozwolić. Zanieczyszczona taśma przyczynia się do niszczenia produktu, który może przypalać się na niej, przywierać i niszczyć strukturę. Straty są znacznie poważniejsze niż przy blokadzie linii produkcyjnej. Ponadto przedsiębiorstwa produkcyjne mają podpisane umowy z odbiorcami, więc nie ma mowy o niedotrzymaniu terminów dostaw. Zastój wiąże się z karami finansowymi, a co za tym idzie, nawet z zerwaniem umów. Producent musi się wywiązać ze zobowiązań, ponieważ straty mogą być kolosalne. Należy więc eliminować takie problemy i usprawniać przebieg logistyczny w zakładzie produkcyjnym.
Czyszczenie linii produkcyjnych musi być przede wszystkim skuteczne. Po zakończeniu pracy taśma produkcyjna musi spełniać określone normy. Istotne, by mycie linii i hali nie zabierało zbyt dużo czasu. Wybór metody czyszczenia jest uzależniony od rodzaju linii i wyposażenia hali produkcyjnej. Istotną sprawą jest dobór odpowiednich środków chemicznych. W zakładach produkcyjnych, w których występują osady, tłuste zanieczyszczenia, pyły czy pozostałości produkcyjne, zwykłe środki czystości są niewystarczające, nie poradzą sobie z takimi zabrudzeniami. Należy więc użyć specjalistycznych środków chemicznych. Zanieczyszczenia są zagrożeniem, zarówno dla pracowników, jak i dla maszyn produkcyjnych, których wydajność może być znacznie niższa, przez zabrudzenia.
Dobierając urządzenia i metody myjące, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę, możliwość dotarcia do zakamarków, szczelin i miejsc z ograniczoną dostępnością. Znakomicie sprawdza się czyszczenie parowe, które polega na natryskiwaniu czyszczonych elementów suchą parą, pod dużym ciśnieniem. Para dociera do najgłębszych zakamarków, usuwając zgromadzony brud. Nie pozostawia po sobie żadnych zacieków i smug. Metoda jest szybka i bezpieczna, a do tego grzybobójcza i bakteriobójcza. Parownice przemysłowe coraz częściej można spotkać w zakładach produkcyjnych, ponieważ są bardzo skuteczne. Co istotne, parownice przemysłowe mogą być stosowane do czyszczenia maszyn przemysłowych, które nie lubią wody i wilgoci.
Oprócz mycia parą, z zastosowaniem parownika jest bezinwazyjna metoda czyszczenia suchym lodem. Pozbawiona jest wilgoci i dodatkowych środków czyszczących. Czyszczenie suchym lodem jest metodą antykorozyjną i antytoksyczną. Ponadto nie uszkadza powierzchni, natomiast pozwala łatwo i skutecznie ją wymyć. Granulatami z suchego lodu można oczyścić nawet najcięższe zabrudzenia. Czyszczenie suchym lodem usuwa nawet trudne zabrudzenia i ogranicza do minimum, konieczność zatrzymywania produkcji. Do czyszczenia linii produkcyjnych i hal w zakładach wykorzystywany jest odkurzacz przemysłowy, z funkcją sprzątania na mokro lub na sucho. Odkurzacz wciąga duże zanieczyszczenia jak wióry. W wielu przedsiębiorstwach pracownicy nadal ręcznie myją taśmy produkcyjne oraz inne urządzenia.