ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007

Jak przywrócić robota po awarii?

inżynier naprawia robota

W dzisiejszym świecie główne czynniki, które mają znaczenie to efektywność i wysoka jakość produktu końcowego. Aby połączyć oba te elementy, niezwykle ważne jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak zautomatyzowane linie produkcyjne i roboty towarzyszące. Dlaczego jest to tak ważne? I co zrobić jeśli stosowane urządzenia ulegną awarii? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego wykorzystywanie robotów jest tak ważne?

Wykorzystywanie robotów ma ogromne znaczenie, ponieważ żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniających się czasach, określanych jako Przemysł 4.0. Zadania, które do tej pory były wykonywane przede wszystkim przez ludzi, teraz zostają przejęte przez innowacyjne maszyny, które wyróżniają się dokładnością i efektywnością. Wszystko to sprawia, że produkcja zyskuje większą szybkość, jakość, a co za tym idzie przynosi lepsze zyski. Zastosowanie zautomatyzowanych linii produkcyjnych pomaga też zniwelować tzw. błędy ludzkie, wynikające z niedokładności i omylności człowieka. To także doskonały sposób na uniknięcie przestojów produkcyjnych i przewidzenie ogólnej wydajności.

Co zrobić jeśli robot ulegnie awarii?

Nowoczesne maszyny tworzone są na bazie najwyższej jakości materiałów, a sam proces ich wykonania uwzględnia najnowszą wiedzę z zakresu techniki. Wszystko to sprawia, że awaryjność linii produkcyjnych i robotów jest bardzo niska. Maszyny te są niezawodne i doskonale spełniają swoje zadanie. Nie oznacza to jednak, że nie może dojść do nieprzewidzianych zdarzeń. W większości przypadków błędy powstają na wstępnym etapie wykorzystywania danego rozwiązania, kiedy nowy pomysł jest jeszcze testowany lub wynikają one z uszkodzeń mechanicznych.

Co należy zrobić w takiej sytuacji? Podstawą sukcesu jest niezwłoczne zgłoszenie usterki do specjalistów. Zbyt długi czas oczekiwania, a także wykorzystywanie niesprawnej maszyny może prowadzić do dalszych, często nieodwracalnych zniszczeń. Po dokonaniu sprawdzenia, a także naprawy, maszyna przechodzi przez dodatkowe testy weryfikujące jej przydatność i jakość działania. Następnie konstrukcja montowana jest ponownie w wyznaczonym miejscu. Cały proces powinien przebiegać pod okiem fachowców, a także przy użyciu kompatybilnych, nowoczesnych elementów zamiennych.

Jeśli więc chcesz ulepszyć działanie swojej firmy, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Tworzymy bowiem innowacyjne propozycje technologiczne, specjalizując się w budowaniu rozwiązań dla różnych gałęzi przemysłu. Wszystkie nasze konstrukcje są dopasowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa, tworząc połączenie nowoczesnej wiedzy i zdobywanego przez lata doświadczenia. Co ważne, wspieramy naszych klientów na każdym etapie współpracy: od pomysłu, przez tworzenie maszyny, jej wstępne wykorzystanie, aż po ewentualne korekty, które możemy z łatwością wprowadzić.

Skip to content