ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007
Home » Maszyny do hartowania indukcyjnego

Maszyny do hartowania indukcyjnego

Hartowanie indukcyjne to proces, w którym wykorzystuje się prąd o wysokiej częstotliwości w celu podgrzewania materiału, który następnie należy szybko schłodzić np. poprzez zanurzenie elementu w wodzie lub oleju. Dzięki temu uzyskuje się odpowiednią twardość oraz wytrzymałość materiału. Maszyny do hartowania indukcyjnego generują pole magnetyczne poprzez cewkę, przez którą przepływa prąd.

Gdy materiał zostanie poddany nagrzewaniu a następnie szybkiemu schłodzeniu, wewnętrzne struktury krystaliczne ulegają przekształceniu, co prowadzi do zwiększenia twardości i wytrzymałości materiału. Co jednak istotne, w naszej ofercie znajdują się nie tylko maszyny do hartowania, ale też lutowania indukcyjnego oraz zgrzewania.

Zalety maszyn do hartowania indukcyjnego

Wszystkie oferowane produkty cechują się wysoką jakością wykonania oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, które przekładają się na wiele zalet dla użytkowników. Maszyny do hartowania indukcyjnego pozwalają na precyzyjne kontrolowanie procesu hartowania, dzięki czemu można uzyskać optymalne parametry twardości i wytrzymałości materiału. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii urządzenia te są w stanie precyzyjnie dostosować parametry pracy do indywidualnych potrzeb klienta. Ponadto są one energooszczędne, niezwykle wydajne, łatwe i bezpieczne w użytkowaniu.

Skip to content