ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007
Home » Mobilne roboty AMR

Mobilne roboty AMR

Mobilne roboty ARM zaczęły powstawać już wiele lat temu, ale przez cały ten czas były udoskonalane. Dzięki temu obecnie dostępne są wysokiej jakości urządzenia, umożliwiające podejmowanie samodzielnych decyzji. Dzieje się to na skutek pobierania informacji z otoczenia. Wykorzystują nie tylko czujniki, ale również algorytmy sztucznej inteligencji, co ma duże znaczenie dla ich sukcesu. Pierwsze roboty tego typu pojawiły się w połowie XX w. Poruszały się jednak bardzo wolno, z czasem jednak je doskonalono. Dołączono do nich m.in. czujnik dźwięku, co pozwoliło na jeszcze lepsze wykorzystywanie robotów.

Zastosowanie mobilnych robotów AMR

Istnieje wiele możliwości na wykorzystywanie mobilnych robotów AMR. Są one stosowane niemalże we wszystkich gałęziach przemysłu, przydają się głównie do automatyzacji wielu procesów produkcyjnych, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę w danej firmie. Dostępne są zarówno uniwersalne, jak i specjalistyczne roboty mobilne. Pierwsze z nich z łatwością dostosowuje się do potrzeb przedsiębiorstwa, natomiast drugie umożliwiają realizację szczegółowych operacji.

Za pomocą mobilnych robotów AMR możliwy jest m.in. sprawny transport palet w obrębie hal produkcyjnych oraz magazynów. Przydają się one również podczas holowania wózków czy w trakcie monitorowania różnych systemów. Nierzadko stanowią też podporę dla przenośników rolkowych.

Jakie są rodzaje mobilnych robotów AMR?

Wyróżnia się kilka rodzajów mobilnych robotów AMR. Należą do nich roboty umożliwiające przewożenie artykułów między stanowiskami pracowniczymi – stanowią one dużą część i odgrywają bardzo znaczącą rolę. Poza tym istotne dla wielu firm okazują się samojezdne wózki widłowe, wykorzystuje się je przede wszystkim w miejscach, gdzie następuje powtarzalność obsługi ładunków. Dostępne są także mobilne roboty AMR do inwentaryzacji, polegające głównie na kontrolowaniu zapasów oraz sprawdzaniu rozmieszczenia towarów na regałach. Jako ostatnie wymienia się bezzałogowe statki powietrzne, wykorzystywane do transportu produktów, inwentaryzacji, a także monitorowania zadań.

Skip to content