ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007
ikona mailabiuro@pro-assem.pl

Automatyka przemysłowa

automatyka przemyslowa

Zajmujemy się automatyką przemysłową. Nasza oferta obejmuje programowanie sterowników PLC, a także programowanie LABView. Dodatkowo zajmujemy się też modyfikacją istniejących już programów oraz tworzeniem aplikacji wizyjnych wspomagających m.in. budowę linii produkcyjnych.

 

Czym jest automatyka przemysłowa?

 

Automatyka przemysłowa to dziedzina, której głównym zadaniem jest badanie i monitorowanie pracy wszelkiego rodzaju zautomatyzowanych maszyn i produktów. Dzięki specjalnym programom i sterownikom automatyka przemysłowa sprawia, że udział człowieka podczas pracy maszyn staje się ograniczony niemal do zera. Automatyzacja procesów produkcyjnych zapewnia możliwość wyprodukowania dużej ilości wyrobów w krótkim czasie i w dużo niższej cenie w porównaniu z tradycyjną produkcją.

 

Programowanie PLC

 

Do prawidłowego działania zautomatyzowanych maszyn potrzebne są odpowiednie sterowniki. Jednym z nich jest programowanie PLC (ang. Programmable Logic Controller), które odgrywa najważniejszą rolę w pracy maszyny. Używanie tego rodzaju programowania umożliwia prawidłowe sterowanie maszyną, a także rozwiązywanie typowych problemów, pojawiających się w trakcie jej pracy. W wielu urządzeniach programowanie PLC jest głównym ośrodkiem sterujących, swoistym mózgiem maszyny.

 

Programowanie LABView

 

Programowanie LABViev (ang. Laboratory Virtual Instruments Engineering Workbench) to środowisko programistyczne opracowane przez National Instruments, którego od 2015 roku jesteśmy oficjalnym partnerem. Umożliwia ono tworzenie aplikacji testowych i pomiarowych, a także automatyczne sterowanie pojedynczymi maszynami oraz całymi procesami przemysłowymi. Programowanie LABView wykorzystywane jest w ośrodkach badawczych podczas robienia testów, wykonywania pomiarów czy analizy danych. Oferta Pro-Assem to także: obróbka skrawaniem, budowa stanowisk montażowych, projektowanie 3D, stanowiska produkcyjne czy maszyny pomiarowe dla laboratorium - zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.