ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007
ikona mailabiuro@pro-assem.pl

Automatyka przemysłowa

automatyka przemyslowa

Jedną ze specjalizacji naszej firmy jest automatyka przemysłowa. Zaawansowane rozwiązania przemysłu 4.0 wprowadzamy w przedsiębiorstwach działających w różnych gałęziach przemysłu, np. motoryzacyjnej, meblarskiej czy spożywczej. Nasza oferta obejmuje:

  • programowanie PLC,
  • programowanie LABView,
  • modyfikację już istniejących programów,
  • tworzenie aplikacji wizyjnych wspomagających m.in. budowę linii produkcyjnych.
 

Automatyzacja produkcji przemysłowej

Automatyka przemysłowa to dziedzina, której głównym zadaniem jest badanie i monitorowanie pracy wszelkiego rodzaju zautomatyzowanych maszyn. Dzięki specjalnym programom i sterownikom możliwe staje się ograniczenie udziału człowieka podczas pracy maszyn do niezbędnego minimum - niemal do zera. W porównaniu z tradycyjną produkcją, automatyzacja procesów produkcyjnych zapewnia możliwość wytworzenia dużej ilości wyrobów w krótkim czasie i w dużo niższej cenie.

     

Programowanie PLC

Do prawidłowego działania zautomatyzowanych maszyn potrzebne są odpowiednie sterowniki. Jednym z nich jest programowanie PLC (ang. Programmable Logic Controller), które odgrywa najważniejszą rolę w pracy maszyny – odpowiada za zapewnienie użytkownikowi możliwości prawidłowego sterowania maszyną oraz za rozwiązywanie typowych problemów, pojawiających się w trakcie jej pracy. W wielu urządzeniach programowalny sterownik PLC jest głównym ośrodkiem sterującym - swoistym mózgiem maszyny.

   

Programowanie LABView

Programowanie LABViev (ang. Laboratory Virtual Instruments Engineering Workbench) to środowisko programistyczne opracowane przez National Instruments, którego od 2015 roku jesteśmy oficjalnym partnerem. Umożliwia ono tworzenie aplikacji testowych i pomiarowych, a także automatyczne sterowanie pojedynczymi maszynami oraz całymi procesami przemysłowymi. Programowanie LABView wykorzystywane jest w ośrodkach badawczych do różnych celów, m.in. podczas:

  • robienia testów,
  • wykonywania pomiarów,
  • analizy danych.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem naszej firmy, który z uwagą wysłucha potrzeb klienta i zaproponuje optymalne rozwiązanie w zakresie wdrożenia automatyki przemysłowej za pomocą programowania PLC lub LABView w Państwa przedsiębiorstwie.