ikona telefonu+48 570 454 007
ikona mailabiuro@pro-assem.pl

Obróbka skrawaniem

Zajmujemy się wytwarzaniem detali metodą obróbki skrawaniem (frezowanie CNC, toczenie). Wszystkie prace wykonywane są za pomocą specjalnych maszyn nazywanych obrabiarkami. Nadajemy rozmaite kształty, wymiary i właściwości przedmiotom z różnych materiałów. Zajmujemy się zarówno produkcją małoseryjną, jak i jednostkową.

 

Czym jest obróbka skrawaniem?

 

Obróbka skrawaniem jest jedną z podstawowych technik umożliwiających wytworzenie części do maszyn oraz urządzeń. To przekształcanie nieobrobionego materiału w element o pożądanym kształcie i rozmiarze. W zależności od oczekiwanych właściwości finalnych produktu stosuje się różne typy obróbki skrawaniem. Do najpopularniejszych należy zaliczyć frezowanie, toczenie, szlifowanie i wiercenie. Różnią się one między sobą użytymi do pracy narzędziami oraz specyfikacją wykonania poszczególnych czynności podczas obrabiania materiału.

 

Zastosowanie maszyn CNC

 

Aby proces obróbki skrawaniem przebiegał szybko i sprawnie najlepiej jest wykonywać go z zastosowaniem maszyn CNC. To w pełni zautomatyzowane urządzenia sterowane numerycznie za pomocą odpowiedniego oprogramowania komputerowego. Ogromną zaletą frezowania, toczenia czy szlifowania maszynami CNC jest bardzo duża precyzja pracy podczas produkcji seryjnej przy jednoczesnej wysokiej jakości wykonania wielu elementów w krótkim czasie. Nasza firma posiada nowoczesny park maszynowy, wyposażony w wysokiej jakości maszyny CNC, dzięki którym proces obróbki skrawaniem przebiega szybko i sprawnie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.