ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007

Obróbka CNC

frezowanie cnc

Oferujemy usługi obróbki CNC, nowoczesnej, zautomatyzowanej obróbki, zwanej tradycyjnie obróbką skrawaniem. Wszystkie prace wykonujemy za pomocą specjalnych obrabiarek CNC, dostępnych w naszym parku maszynowym w Skawinie. Nadajemy rozmaite kształty, wymiary i właściwości przedmiotom z różnych materiałów. Zajmujemy się zarówno produkcją małoseryjną, jak i jednostkową. Obróbka skrawaniem umożliwia cięcie takich materiałów, jak szkło, drewno czy kamień.

   

Czym jest usługa obróbki skrawaniem?

 

Obróbka skrawaniem jest jedną z podstawowych technik umożliwiających wytworzenie części do maszyn oraz urządzeń. Polega na przekształceniu nieobrobionego materiału w element o pożądanym kształcie i rozmiarze. W zależności od oczekiwanych właściwości produktu końcowego, stosuje się różne typy obróbki skrawaniem. Do najpopularniejszych należy zaliczyć frezowanie, toczenie, szlifowanie i wiercenie. Różnią się one między sobą użytymi do pracy narzędziami oraz specyfikacją wykonania poszczególnych czynności podczas obrabiania materiału.

   

Usługi obróbki skrawaniem

 

Usługi obróbki skrawaniem, w tym usługi nowoczesną obróbką CNC, mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu różnorodnych branżach, m.in. medycznej, lotniczej, motoryzacyjnej czy elektronicznej. Obróbkę skrawaniem można wykorzystać do obróbki elementów mało – i wielkogabarytowych. Wybór między tradycyjną metodą obróbki skrawaniem, a nowoczesną metodą obróbki CNC zależy od Twoich potrzeb. Obróbka CNC jest dobrym wyborem, gdy zależy Ci na szczególnej precyzji oraz zachowaniu perfekcyjnych parametrów. Jeśli chcesz, aby proces obróbki skrawaniem przebiegał szybko i sprawnie, najlepiej jest wykonywać go z zastosowaniem maszyn CNC. Są to w pełni zautomatyzowane urządzenia sterowane numerycznie za pomocą odpowiedniego oprogramowania komputerowego.

   

Zalety obróbki CNC

 

Niewątpliwą zaletą obróbki CNC jest bardzo duża precyzja pracy podczas produkcji seryjnej. Obróbka CNC zapewnia wysoką jakość wykonania wielu elementów w krótkim czasie, a poza tym znacznie obniża koszty produkcji. Ze względu na automatyzację procesu, obróbka tego rodzaju umożliwia wykonanie wielu identycznych egzemplarzy danego produktu w krótkim czasie. Podczas obróbki CNC materiał wykorzystywany jest bardzo precyzyjnie, co usuwa problem gromadzenia się odpadów, które pojawiają się podczas obróbki ręcznej. Obróbka CNC minimalizuje też powstawanie błędów i rozbieżności między poszczególnymi egzemplarzami danego modelu.

Dodatkową zaletą obróbki CNC jest fakt, że elementy wykonane tą metodą nie wymagają żadnego wykończenia ze względu na to, że krawędzie produktów potraktowanych obróbką CNC mają krawędzie wysokiej jakości. To jeszcze bardziej skraca proces produkcyjny i przynosi jeszcze większe zyski zarówno firmie, jak i konsumentom – krótsza produkcja przekłada się na niższe ceny.

Dzięki parkowi maszynowemu, wyposażonemu w wysokiej jakości maszyny do obróbki CNC, nasi klienci z Krakowa, Skawiny i okolicznych miejscowości mogą liczyć na szybkie, sprawne i dokładne wykonanie usługi obróbki skrawaniem. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W razie potrzeby, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie.

Skip to content