ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007

Linie produkcyjne

wystawa sprzętu do produkcji

Linie produkcyjne to zespół pojedynczych stanowisk lub maszyn, uszeregowany w taki sposób, by umożliwić przeprowadzenie procesów technologicznych we właściwej kolejności. Każdy z elementów układu zajmuje się osobną czynnością. Dzięki temu produkt końcowy jest wytwarzany stosunkowo szybko, a proces produkcji jest ekonomiczny. Zarówno schemat, jak i sposób działania linii produkcyjnej zależą od charakterystyki danej firmy. Najważniejsze okazuje się stworzenie spójnego systemu, którym można sterować za pomocą jednego urządzenia.

Odpowiednio zaprojektowana i zbudowana linia do produkcji może znacząco podnieść wydajność pracy fabryki. Wyróżniamy stanowiska zrobotyzowane, zautomatyzowane oraz manualne. Zastosowanie poszczególnych rozwiązań w danej linii montażowej uzależnione jest od schematu działania przyjętego przez wykorzystujące ją przedsiębiorstwo.

Budowa linii produkcyjnych

Zajmujemy się projektowaniem oraz budową linii produkcyjnych. W naszej ofercie znajduje się również modernizacja już istniejących linii, a także ich rozbudowa o nowe stanowiska pracy. Oferujemy kompleksową usługę obejmującą projekt, wykonanie oraz dostarczenie linii produkcyjnej do wskazanego przez klienta miejsca. Wieloletnie doświadczenie oraz zdobyta na przestrzeni lat wiedza umożliwiają nam spełnianie oczekiwań oraz potrzeb różnych przedsiębiorstw. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest zarówno profesjonalne, jak i terminowe wykonanie zlecenia, dlatego do każdego projektu podchodzimy z należytą uwagą, kierując się starannością i rzetelnością.

Budowa linii montażowej polega jednocześnie na testowaniu wdrażanych rozwiązań. Musimy mieć pewność, że będą one profesjonalnie działały przy tworzonych stanowiskach. Jest to dla nas ważne, dlatego dokładnie sprawdzamy wszystkie elementy. Niektóre z komponentów produkujemy od podstaw, a inne kompletujemy zgodnie z zamysłem projektu. Gdy wszystko jest gotowe, przystępujemy do montażu oraz rozruchu linii produkcyjnej. Jest to ostatni etap przedsięwzięcia.

Samodzielnie organizujemy transport wszystkich elementów, które składają się na linię montażową. Dzięki temu klient nie musi się niczym martwić. Dostarczone pod wskazany adres części montujemy zgodnie z projektem. Następnie ma miejsce rozruch całej linii, któremu towarzyszy wykonanie serii produkcyjnych. Umożliwia to skontrolowanie, czy cały system działa poprawnie. Nasi pracownicy oczywiście są obecni przy rozruchu. W razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą.

W jaki sposób projektować linie produkcyjne?

Zajmując się projektowaniem linii produkcyjnych, należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trzeba tworzyć stanowiska pracy w taki sposób, by produkt przechodził przez poszczególne etapy powstawania jak najszybciej, przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania każdego kolejnego kroku procedury. Stanowiska pracy muszą ze sobą współgrać, a jednocześnie posiadać odrębne narzędzia, umożliwiające im sprawne wykonywanie swoich zadań. Maszyny montażowe obecne na kolejnych stanowiskach linii technologicznych najczęściej łączone są ze sobą przy pomocy taśmy produkcyjnej. Dzięki temu produkt może sprawnie zmienić stanowisko i szybko przejść do kolejnego etapu pracy nad nim.

Należy również zadbać o to, by każdy z elementów linii produkcyjnej działał prawidłowo i w zbliżonym tempie. Jeżeli na jednym z etapów szybkość procesu wyraźnie odstawałaby od pozostałych stanowisk, spowolniłoby to pracę całej linii montażowej, a w efekcie obniżyło jej sumaryczną wydajność.

Jeżeli klient posiada własny park maszyn do obróbki skrawaniem, możemy zaproponować skorzystanie z usługi projektowania 3D, w wyniku której Zamawiający dostanie kompletną dokumentację wykonawczą maszyny.

Zajmując się projektowaniem i budową linii montażowych i technologicznych, dbamy o każdy z elementów całej konstrukcji. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem naszej firmy, który dokładnie wysłucha potrzeb klienta i zaproponuje usługę indywidualnie dobraną do jego oczekiwań. Jesteśmy w stanie spełnić nawet najbardziej wymagające oczekiwania dotyczące budowy linii montażowych.

Skip to content