ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007
Home » Budowa linii produkcyjnych

Budowa linii produkcyjnych

wystawa sprzętu do produkcji

Zajmujemy się projektowaniem oraz budową linii produkcyjnych. W naszej ofercie znajduje się również modernizacja już istniejących linii, a także ich rozbudowa o nowe stanowiska pracy. Oferujemy kompleksową usługę obejmującą projekt, wykonanie oraz dostarczenie linii produkcyjnej do wskazanego przez klienta miejsca.

     

Czym są linie produkcyjne?

 

Linie produkcyjne to zespół pojedynczych stanowisk lub maszyn uszeregowany w taki sposób, by umożliwić przeprowadzenie procesów technologicznych we właściwej kolejności. Każdy z elementów układu zajmuje się osobną czynnością. Dzięki temu gotowy produkt końcowy jest wytwarzany stosunkowo szybko – odpowiednio zaprojektowana i zbudowana linia produkcyjna może znacząco podnieść wydajność pracy fabryki. Wyróżniamy stanowiska zrobotyzowane, zautomatyzowane oraz manualne. Zastosowanie poszczególnych rozwiązań w danej linii montażowej uzależnione jest od schematu działania przyjętego przez wykorzystujące ją przedsiębiorstwo.

     

W jaki sposób projektować linie produkcyjne?

 

Zajmując się projektowaniem linii produkcyjnych należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trzeba tworzyć stanowiska pracy w taki sposób, by produkt przechodził przez poszczególne etapy powstawania jak najszybciej, przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania każdego kolejnego kroku procedury.

Stanowiska pracy muszą ze sobą współgrać, a jednocześnie posiadać odrębne narzędzia, umożliwiające im sprawne wykonywanie swoich zadań. Maszyny montażowe obecne na kolejnych stanowiskach linii technologicznych najczęściej łączone są ze sobą przy pomocy taśmy produkcyjnej. Dzięki temu produkt może sprawnie zmienić stanowisko i szybko przejść do kolejnego etapu pracy nad nim.

Należy również zadbać o to, by każdy z elementów linii produkcyjnej działał prawidłowo i w zbliżonym tempie. Jeżeli na jednym z etapów szybkość procesu wyraźnie odstawałaby od pozostałych stanowisk, spowolniłoby to pracę całej linii montażowej, a w efekcie obniżyło jej sumaryczną wydajność.

Jeżeli klient posiada własny park maszyn do obróbki skrawaniem, możemy zaproponować skorzystanie z usługi projektowania 3D, w wyniku której Zamawiający dostanie kompletną dokumentację wykonawczą maszyny.

Zajmując się projektowaniem i budową linii montażowych i technologicznych dbamy o każdy z elementów całej konstrukcji. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem naszej firmy, który dokładnie wysłucha potrzeb klienta i zaproponuje usługę indywidualnie dobraną do jego oczekiwań.