ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007
ikona mailabiuro@pro-assem.pl

Budowa linii produkcyjnych

wystawa sprzętu do produkcji

Zajmujemy się projektowaniem oraz budową linii produkcyjnych. Dodatkowo naszą ofertę stanowi modernizacja istniejących już linii, a także ich rozbudowa o nowe stanowiska pracy. Oferujemy kompleksową usługę obejmującą projekt, wykonanie oraz dostarczenie linii produkcyjnej do wskazanego przez zamawiającego zakładu czy fabryki.

 

Czym są linie produkcyjne?

 

Linie produkcyjne to zespół pojedynczych stanowisk lub maszyn uszeregowany w taki sposób, by umożliwić przeprowadzenie procesów technologicznych we właściwej kolejności. Każdy z elementów linii zajmuje się osobną czynnością. Wszystko po to, aby na koniec mógł powstać jeden, spójny produkt. Wyróżniamy stanowiska manualne, zautomatyzowane oraz zrobotyzowane. Schemat działania linii produkcyjnych uzależniony jest od specyfikacji i sposobu pracy danego przedsiębiorstwa.

 

W jaki sposób zaprojektować linie produkcyjną?

 

Zajmując się projektowaniem linii produkcyjnych należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trzeba stworzyć stanowiska pracy w taki sposób, by produkt przechodził na nich kolejne etapy powstawania. Miejsca te muszą ze sobą współgrać, a jednocześnie muszą posiadać odrębne narzędzia, umożliwiające im wykonywanie poszczególnych etapów produkcji. Maszyny obecne na kolejnych stanowiskach łączone są przy pomocy taśmy, dzięki czemu produkt może szybko i bez problemów trafiać z jednej pozycji na następną. Należy zadbać o to, by każdy z elementów linii działał prawidłowo i tak samo szybko. Jeżeli jakaś część będzie wyraźnie odstawać od reszty, praca całej linii będzie spowolniona, a to będzie miało istotny wpływ na jej wydajność.

Zajmując się budową linii montażowych i technologicznych dbamy o każdy z elementów całej konstrukcji. Dzięki temu jesteśmy pewni, że będziemy w stanie spełnić indywidualne wymagania każdego klienta. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty: wykonujemy projektowanie 3D, budujemy linie produkcyjne, zajmiemy się automatyką przemysłową. Ponadto oferujemy usługę obróbki skrawaniem.