ikona telefonu+48 570 454 007
ikona mailabiuro@pro-assem.pl

Budowa maszyn

robot w fabryce

Specjalizacją naszej firmy jest budowa maszyn dla działalności z różnych gałęzi przemysłowych i nie tylko. Realizacja opiera się na wcześniej wykonanych projektach, które uwzględniają wymagania stawiane przez klienta. Istnieje wiele możliwości zautomatyzowania pracy pod indywidualne potrzeby, w związku z czym zapewniamy rozwiązania technologiczne, które znacznie usprawnią pracę każdego przedsiębiorstwa.

Nasi klienci mogą liczyć na sprawną realizację zleceń. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, odpowiednim kwalifikacjom i własnemu parkowi maszynowemu możemy szybko przejść od fazy projektu do realizacji – zachowując przy tym najwyższy standard usług. Co więcej, każdy podejmujący współpracę z naszą firmą uzyska merytoryczne wsparcie, co pozwoli na wprowadzenie najlepszych rozwiązań technologicznych. Uważnie słuchamy sugestii klientów, zapoznajemy się z funkcjonowaniem jego branży, by na tej podstawie zaproponować w pełni zindywidualizowane maszyny.

 

Jakie rozwiązania obejmuje oferta budowy maszyn?

 

Jak zostało wspomniane, budowa maszyn może dotyczyć przeróżnych działalności. W związku z tym oferujemy projekt i wykonanie maszyn, które sprawdzą się przede wszystkim w pracach:

 • montażowych,
 • produkcyjnych (w tym linie produkcyjne),
 • testujących (głównie urządzenia kontroli finalnej do testowania parametrów elektrycznych, szczelności czy weryfikujące geometrię),
 • przemysłowych,
 • pomiarowych.

W zależności od wymagań maszyny mogą być całkowicie lub częściowo zrobotyzowane. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, to zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty. Jednocześnie zapraszamy osoby zainteresowane do nawiązania kontaktu – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i ustalimy warunki współpracy.

1. Budowa maszyn produkcyjnych  

Zajmujemy się budową maszyn montażowych, które są podstawą m.in. dla branż zajmujących się przemysłem samochodowym, sprzętem elektronicznym i innymi urządzeniami. Co więcej, maszyny montażowe są wykorzystywane również przy masowej produkcji produktów medycznych czy spożywczych. Dzięki nam możliwe jest całkowite zautomatyzowanie procesu składania, sklejania, zgrzewania czy wycinania rozmaitych elementów. Maszyny montażowe są w stanie znacznie przyspieszyć produkcję (jak również mają wpływ na wyższą jakość finalnego produktu), co przekłada się na korzyści finansowe dla całej firmy.

Gwarantujemy, że przy projektowaniu i budowie maszyn montażowych dbamy nie tylko o rozwiązania dedykowane dla danej działalności, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo użytkowników i otoczenia. W związku z tym szczególną uwagę zwracamy na jakość wykorzystywanych materiałów – chcemy zapewnić 100% niezawodność sprzętu.

Projekt, budowa i uruchomienie maszyn montażowych

 

Współpraca z naszą firmą wiąże się z kompleksową realizacją budowy maszyn montażowych. W związku z tym oferta obejmuje także dostarczenie i uruchomienie wyprodukowanej maszyny u klienta. W pierwszej kolejności jednak ustalany jest projekt, który ma spełniać oczekiwania produkcyjne w danym przedsiębiorstwie. Zapewniamy zarówno maszyny w pełni zautomatyzowane, jak i urządzenia półautomatyczne. Po ustaleniu szczegółów szybko przechodzimy do wykonania powierzonego zadania.

2. Budowa maszyn produkcyjnych  

Oferujemy budowę maszyn produkcyjnych, które oparte są na innowacyjnych technologiach. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, w pełni dopasowanym pod działalność danego przedsiębiorstwa, możliwe jest znaczne rozwinięcie każdego biznesu. Współpraca z nami polega przede wszystkim na wysłuchaniu Państwa potrzeb i znalezieniu sposobu na poprawienie procesów produkcyjnych. Zapewniamy, że nasze maszyny sprawdzą się na długie lata – dbamy o to, aby wprowadzane technologie nie ulegały przestarzeniu. Co więcej, przy planowaniu maszyn jesteśmy w stanie również zająć się budową linii produkcyjnych – tak, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność.

Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości maszyny produkcyjne?

 

Dla firm zajmujących się masową produkcją, automatyzacja procesów produkcyjnych jest kluczowym elementem do sukcesu. W związku z tym inwestycja w wysokiej jakości sprzęt powinien stanowić priorytet. Nowoczesna technologia pozwala przede wszystkim przyspieszyć proces produkcji i zwiększyć jakość finalnych produktów.

Lepsza efektywność pracy to nie jedyna zaleta wysokiej jakości maszyn produkcyjnych. Warto podkreślić, że współczesna technologia jest znacznie mniej podatna na nagłe awarie. Jak wiadomo, nawet najmniejsza usterka może wstrzymać całą produkcję, co w konsekwencji prowadzi do strat finansowych i problemów z terminowym wykonaniem. Ponadto jest to istotna kwestia ze względu na bezpieczeństwo pracowników.

3. Budowa maszyn kontroli finalnej  

Oprócz maszyn produkcyjnych i montażowych nasza oferta obejmuje budowę maszyn kontroli finalnej. Są to urządzenia odpowiedzialne za testowanie różnych parametrów podczas produkcji. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie wysokiej jakości produktów, a także weryfikacja ewentualnych usterek. Wobec tego są one równie istotne dla różnego rodzaju gałęzi przemysłowych. Z naszej strony zapewniamy maszyny w pełni dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa. Nad projektem i budową czuwa wyspecjalizowana kadra inżynierska.

Jakie maszyny kontroli finalnej wykonujemy?

 

W naszej ofercie specjalizujemy się przede wszystkim w:

 • testerach szczelności – sprawdzających ciśnienie w pojemnikach z tworzyw sztucznych,
 • testerach parametrów elektrycznych – pomagających w pomiarach wartości w urządzeniach elektrycznych,
 • testerach end of line – sprawdzających funkcjonalność jednostek sterujących, części mechanicznych itp.
 • urządzeniach weryfikujących geometrię – stosowanych m.in. w warsztatach samochodowych do badania geometrii kół.

Zapewniamy, że wszystkie urządzenia kontroli finalnej charakteryzują się niezawodnością w weryfikacji. Maszyny oparte są na innowacyjnych technologiach, a do tego posiadamy także inne modele urządzeń kontroli finalnej. Wobec tego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do nawiązania kontaktu. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji i dobierzemy sprzęt najlepiej odpowiadający oczekiwaniom.

4. Budowa maszyn dla przemysłu  

Naszymi klientami są przede wszystkim firmy specjalizujące się w masowej produkcji przeróżnych produktów. Wobec tego zajmujemy się budową maszyn dla przemysłu, które mają za zadanie zautomatyzować i usprawnić cały proces pracy – niezależnie od dziedziny przedsiębiorstwa. Zapewniamy nowoczesny sprzęt dla wielu branż przemysłowych: od spożywczych czy medycznych, po metalurgiczne i motoryzacyjne. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą i określić oczekiwania. My natomiast zajmiemy się wykonaniem projektu, budową maszyn, montażem w miejscu docelowym oraz uruchomieniem urządzeń. Co więcej, nasza oferta obejmuje automatykę przemysłową w zakresie programowania sterowników. Specjalizujemy się w programowaniu PLC oraz LABView. Oba warianty pozwalają na prawidłowe zautomatyzowanie maszyn, z czego LABView jest częściej wykorzystywany do urządzeń odpowiadających za analizę danych, wykonanie pomiarów czy wykonywanie testów.

Maszyny kluczem do rozwoju przemysłu

 

Współczesny rozwój technologiczny sprawia, że przemysł bez nowych urządzeń produkcyjnych charakteryzuje się znacznie gorszą wydajnością. W związku z tym firmy produkcyjne powinny podążać za nowoczesnymi rozwiązaniami. Nasze maszyny dla przemysłu nie tylko przyspieszą etap wytwarzania produktów, ale przy tym poprawią ich jakość. Ponadto podczas realizacji dbamy o każdy detal, aby zapewnić pełną sprawność sprzętu – bez niebezpiecznych awarii czy spowalniających pracę usterek.

5. Budowa maszyn zrobotyzowanych  

Oferta budowy maszyn zrobotyzowanych może dotyczyć wszystkich rodzajów działalności związanych z produkcją i nie tylko. Zapewniamy urządzenia w pełni zautomatyzowane, jak i półautomatyczne – wszystko w zależności od preferencji klienta i wymagań przedsiębiorstwa. Dbamy przede wszystkim o wysoką jakość, zwiększenie wydajności i bezpieczeństwo.

Przy budowaniu maszyn zrobotyzowanych korzystamy z nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań od wiodących producentów, takich jak:

 • ABB,
 • KUKA,
 • FNAUC,
 • Kawasaki Robotics.

Zajmujemy się projektowaniem i budową nowych stanowisk, jak i robotyzacją istniejących procesów produkcyjnych. Zachęcamy do skontaktowania się z nami – wystarczy, że określą Państwo swoje oczekiwania, a my postaramy się zaprojektować urządzenia, które je spełnią.

Jakie procesy mogą zostać zrobotyzowane dzięki naszym maszynom?

 

Istnieje wiele możliwości z robotyzowania stanowisk i linii produkcyjnych. Za pomocą wykonanych przez nas maszyn można zrobotyzować m.in. takie procesy jak:

 • montaż elementów,
 • przenoszenie i załadunek/rozładunek,
 • kontrola jakości,
 • obróbka materiału (szlifowanie, toczenie, frezowanie, wiercenie itp.).

Dużo zależy od wykonania projektu, dlatego wszelkie szczegóły najlepiej ustalić podczas indywidualnej rozmowy. W związku z tym serdecznie zapraszamy do współpracy firmy, które chcą zwiększyć swoją wydajność.

6. Budowa maszyn dedykowanych  

Przedsiębiorstwa, które potrzebują specjalnie zaprojektowanego sprzętu pod daną działalność, powinny zgłosić się do naszej firmy. Zajmujemy się budową maszyn dedykowanych, co oznacza, że jesteśmy w stanie zaprojektować i zbudować maszyny dla każdego rodzaju działalności: od branż spożywczych i medycznych, po przemysł drzewny, motoryzacyjny czy urządzeń elektronicznych. Nasi klienci mogą liczyć nie tylko na sprawną realizację, lecz także na pełne wsparcie merytoryczne. Po zapoznaniu się ze specyfiką danej działalności jesteśmy w stanie zaproponować korzystne dla danego przypadku rozwiązania technologiczne.

Wykonane przez nas maszyny charakteryzują się wysoką jakością, która zapewnia większą wydajność oraz bezpieczeństwo pracy. Ponadto dużą uwagę skupiamy na projekcie – za każdym razem podchodzimy do tego indywidualnie, aby przyszłe stanowiska były w pełni dostosowane do wymagań miejsca i oczekiwań klienta. Warto również podkreślić, że stosujemy nowoczesne rozwiązania na podstawie materiałów od renomowanych światowych producentów.

Jeśli interesuje Państwa nasza oferta, to zachęcamy do nawiązania kontaktu. Chętnie opowiemy więcej o budowie maszyn dedykowanych, wysłuchamy oczekiwań i ustalimy warunki współpracy. Zapewniamy usługi, które pozytywnie wpłyną na rozwój każdej działalności.

7. Budowa maszyn przemysłowych  

Nieustannie rozwijamy naszą działalność, aby móc proponować naszym klientom budowę maszyn przemysłowych, które pozwolą na znaczną poprawę wydajności podczas produkcji. Zajmujemy się zarówno projektem i realizacją, jak i uruchomieniem oraz zaprogramowaniem urządzeń. Pracuje u nas wykwalifikowana kadra inżynierów, która nieustannie śledzi najnowsze rozwiązania technologiczne.

Dlaczego lepiej zainwestować w nowe maszyny przemysłowe?

 

Działalności przemysłowe współcześnie nie są w stanie funkcjonować bez powszechnie stosowanych rozwiązań technologicznych. Zautomatyzowanie procesów produkcyjnych znacznie zwiększa wydajność całej firmy, a jak wiadomo, technologia wciąż mocno się rozwija. W związku z tym warto zainwestować w nowe maszyny, które przez kolejne lata nie ulegną przestarzeniu. Czasem przedsiębiorstwa decydują się na zakup maszyny z drugiej ręki. Należy przy tym jednak podkreślić, że urządzenia używane są znacznie bardziej podatne na usterki – mogą mieć ukryte wady, które ujawnią się np. po pierwszych tygodniach użytkowania. To w konsekwencji opóźni proces produkcji – dlatego cena nie powinna być kluczowa przy zakupie maszyn przemysłowych.

Z naszej strony oferujemy budowę maszyn przemysłowych, które cechują się niezawodnością, wytrzymałością i trwałością na długie lata. Co więcej, jesteśmy w stanie zaprojektować urządzenia pod indywidualne wymagania dla danego przedsiębiorstwa – tak, aby zwiększyć jego efektywność.