ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007

Automatyka przemysłowa

automatyka przemyslowa

Jedną ze specjalizacji naszej firmy jest automatyka przemysłowa. Zaawansowane rozwiązania przemysłu 4.0 wprowadzamy w przedsiębiorstwach działających w różnych gałęziach przemysłu, np. motoryzacyjnej, meblarskiej czy spożywczej. Nasza oferta obejmuje:

  • programowanie PLC,
  • programowanie LABView,
  • modyfikację już istniejących programów,
  • tworzenie aplikacji wizyjnych wspomagających m.in. budowę linii produkcyjnych.

Automatyzacja produkcji przemysłowej

Automatyka przemysłowa to dziedzina, której głównym zadaniem jest badanie i monitorowanie pracy wszelkiego rodzaju zautomatyzowanych maszyn. Dzięki specjalnym programom i sterownikom możliwe staje się ograniczenie udziału człowieka podczas pracy maszyn do niezbędnego minimum – niemal do zera. W porównaniu z tradycyjną produkcją automatyzacja produkcji przemysłowej zapewnia możliwość wytworzenia dużej ilości wyrobów w krótkim czasie i w dużo niższej cenie.

Automatyzacja produkcji przemysłowej ma wiele zalet. Pozwala ograniczyć ilość pracowników zaangażowanych w proces produkcyjny – jest to bardzo korzystne rozwiązanie zarówno dla pracodawców, jak i pracowników oraz konsumentów. Dzięki temu wytwarzane produkty są tańsze oraz powstają szybciej; możliwe jest wytworzenie większej liczby elementów w krótszym czasie. Automatyzacja procesu produkcyjnego powoduje, że firma może się rozwijać. Nie jest potrzebne już poświęcanie tak dużej uwagi procesowi produkcyjnemu; firma może przeznaczyć ten czas na rozwinięcie się w innych, potrzebnych obszarach.

Korzyści związane z automatyzacją produkcji

Automatyzacja produkcji wiąże się z wieloma korzyściami, w związku z czym tak wiele przedsiębiorców decyduje się na zastąpienie ludzi maszynami. Przede wszystkim pozwala to uniknąć różnych błędów, które często wynikają ze zmęczenia czy niedoświadczenia pracowników. Wykorzystywanie specjalnych urządzeń zapewnia również ciągłość pracy, roboty nie muszą sobie robić przerwy, w związku z czym produkcja odbywa się ciągle, bez żadnych przestojów.

Automatyzacja produkcji przyczynia się także do ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Nie mają oni bowiem kontaktu z niebezpiecznymi przedmiotami czy substancjami. Zastosowanie zaawansowanych technologicznie urządzeń zwiększa również komfort pracy. Działania stają się bardziej wydajne i dostosowane do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Programowanie PLC

Do prawidłowego działania zautomatyzowanych maszyn potrzebne są odpowiednie sterowniki. Jednym z nich jest programowanie PLC (ang. Programmable Logic Controller), które odgrywa najważniejszą rolę w pracy maszyny – odpowiada za zapewnienie użytkownikowi możliwości prawidłowego sterowania maszyną oraz za rozwiązywanie typowych problemów, pojawiających się w trakcie jej pracy. W wielu urządzeniach programowalny sterownik PLC jest głównym ośrodkiem sterującym – swoistym mózgiem maszyny.

Sterowanie maszyną przy pomocy sterownika PLC jest możliwe dzięki algorytmom. Praca tego rodzaju programowania opiera się na algorytmach, które mają za zadanie wykonywać określone zadania. PLC analizuje sygnały wejściowe, które docierają do urządzenia i steruje danym urządzeniem na podstawie wcześniej napisanego programu. Programowanie PLC może sterować wieloma funkcjami i parametrami maszyny. W zależności od budowy maszyny może to być m.in. temperatura.

Programowanie LABView

Programowanie LABViev (ang. Laboratory Virtual Instruments Engineering Workbench) to środowisko programistyczne opracowane przez National Instruments, którego od 2015 roku jesteśmy oficjalnym partnerem. Umożliwia ono tworzenie aplikacji testowych i pomiarowych, a także automatyczne sterowanie pojedynczymi maszynami oraz całymi procesami przemysłowymi. Programowanie LABView wykorzystywane jest w ośrodkach badawczych do różnych celów, m.in. podczas:

  • robienia testów,
  • wykonywania pomiarów,
  • analizy danych.

Programowanie LBView to bardzo intuicyjne i nowoczesne graficzne programowanie, które nie polega na pisaniu programów, lecz na ich rysowaniu. Programowanie LABView działa w charakterystyczny sposób – dana funkcja nie zostanie wykonana, jeśli wszystkie sygnały nie będą doprowadzone. Wiąże się to z uzyskaniem odpowiedniej wartości przez dołączone kable. Jest to tak zwana zasada „przepływu danych”.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem naszej firmy, który z uwagą wysłucha potrzeb klienta i zaproponuje optymalne rozwiązanie w zakresie wdrożenia automatyki przemysłowej za pomocą programowania PLC lub LABView w Twoim przedsiębiorstwie. Istnieje możliwość kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie. Skontaktuj się z naszą recepcją bądź działem sprzedaży.

Skip to content