ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007

Rodzaje i specyfika maszyn testujących

maszyna testuje

Nowoczesne technologie usprawniają nasze życie w sposób, o którym często nawet nie mamy pojęcia. Są wykorzystywane nie tylko w drobnych, codziennych sytuacjach, ale także na szeroką skalę m.in. w różnego rodzaju gałęziach przemysłu. Jednym z najważniejszych typów maszyn, które można wykorzystywać, są profesjonalne urządzenia testujące. Co warto o nich wiedzieć? I jakiego rodzaju maszyny testujące są dostępne w naszej ofercie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Budowa maszyn testujących

Budowa maszyn testujących to usługa, z której korzysta coraz więcej klientów. Obecnie przedsiębiorcy znacznie częściej niż dawniej zdają sobie sprawę z potrzeb swoich firm. Doskonale widzą, jak ważne są profesjonalne urządzenia testujące. Za ich pomocą możliwe jest bowiem sprawdzanie szczelności, a także innych parametrów. Ma to bardzo duże znaczenie podczas produkcji – dzięki temu zyskujesz pewność, że do Twojego klienta dotrą wysokiej jakości produkty. Pozwoli to również ograniczyć ewentualne reklamacje. Niedopilnowanie towarów może bowiem skutkować ich wadami, a co się z tym wiąże – niezadowoleniem osób, do których one docierają. Budowa maszyn testujących przebiega zgodnie ze wszelkimi wytycznymi. Mają one spory wpływ na działanie zarówno dużych, jak i niewielkich firm. Dlatego są tak chętnie wykorzystywane w różnych przedsiębiorstwach.

Co zapewniamy podczas zlecenia nam budowy maszyn?

PRO-ASSEM, czyli tworzona przez nas firma to ceniony producent wysokiej jakości maszyn i rozwiązań technologicznych dedykowanych dla przemysłu. Naszym celem jest wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów i sprostanie wszystkim, nawet najbardziej nieoczywistym wymaganiom, jakie przed nami stawiają. Każda nasza realizacja jest wynikiem:

  • doświadczenia zdobytego w czasie poprzednich projektów, 
  • konsultacji z klientem i ustalenia, jakie są jego oczekiwania, 
  • a także dążenia do innowacyjności i tworzenia coraz lepszych, bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Wierzymy, że odpowiednie maszyny i dobrze dobrane systemy automatyzujące pozwalają na zwiększenie efektywności pracy, a co za tym idzie na pomnożenie osiąganych zysków. Wszystko, co robimy, wynika z pasji i doświadczenia. Właśnie te dwa czynniki sprawiają, że przejście od fazy projektowej do realizacji (przy zachowaniu najwyższej jakości usług) odbywa się niezwykle sprawnie. Dodatkowo z dbałości o klienta na każdym etapie prac udzielamy wsparcia merytorycznego i odpowiadamy na nasuwające się pytania.

Oferujemy projekt i wykonanie maszyn, które sprawdzą się przede wszystkim w pracach:

  • montażowych,
  • produkcyjnych (w tym linie produkcyjne),
  • przemysłowych,
  • pomiarowych,
  • testujących.

Ostatnie zagadnienie zasługuje na szczególną uwagę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że urządzenia testujące mają rzeczywisty wpływ na sposób działania małych i dużych przedsiębiorstw. Jakie rozwiązania oferujemy więc naszym klientom? Poznajmy kilka z nich.

Maszyny testujące dostępne w naszej ofercie

Jednym z podstawowych rodzajów maszyn testujących dostępnych w naszej ofercie są testery szczelności. To urządzenia, które mają za zadanie badanie szczelności butelek i innych pojemników wykonanych z tworzyw sztucznych. Taka weryfikacja odbywa się przez sprawdzenie ciśnienia obecnego w pojemniku i porównanie wyniku z właściwymi parametrami. Jeśli otrzymany pomiar odbiega od normy, to wadliwe opakowanie zostaje usunięte z linii produkcyjnej i nie trafia do użytkownika końcowego.

Innym bardzo ważnym rodzajem maszyn testujących jest tester parametrów elektrycznych. Urządzenie to ma za zadanie mierzenie parametrów elektrycznych i sprawdzanie ich prawidłowej wartości. Proces ten jest możliwy dzięki wbudowanym funkcjom pomiaru, które umożliwiają szybkie i efektywne przeprowadzenie weryfikacji.  

Kolejnym rodzajem urządzenia testującego, na który warto zwrócić uwagę, jest urządzenie weryfikujące geometrię. Jest ono jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego nowoczesnego warsztatu samochodowego. Dzięki wykorzystaniu efektywnej technologii 3D,  urządzenie to może szybko i w sposób wiarygodny sprawdzić geometrię kół –  zarówno w pojazdach osobowych, jak i w pojazdach ciężarowych.

Warto podkreślić, że wszelkie tworzone przez nas urządzenia są wykonane z najwyższej jakości materiałów, a proces ich wytwarzania jest starannie zaplanowany i sprawdzany przez wykwalifikowaną kadrę inżynierską. Produkt końcowy to wynik połączenia dbałości o detale i doświadczenia, dzięki czemu może on stanowić nieocenioną pomoc.

Skip to content