ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007
Home » Blog » Rodzaje i specyfika maszyn testujących

Rodzaje i specyfika maszyn testujących

Nowoczesne technologie usprawniają nasze życie w sposób, o którym często nawet nie mamy pojęcia. Są wykorzystywane nie tylko w drobnych, codziennych sytuacjach, ale także na szeroką skalę m.in. w różnego rodzaju gałęziach przemysłu. Jednym z najważniejszych typów maszyn, które można wykorzystywać są profesjonalne urządzenia testujące. Co warto o nich wiedzieć? I jakiego rodzaju maszyny testujące są dostępne w naszej ofercie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.  

Budowa maszyn – co warto wiedzieć?

PRO-ASSEM, czyli tworzona przez nas firma to ceniony producent wysokiej jakości maszyn i rozwiązań technologicznych dedykowanych dla przemysłu. Naszym celem jest wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów i sprostanie wszystkim, nawet najbardziej nieoczywistym wymaganiom, jakie przed nami stawiają. Każda nasza realizacja jest wynikiem:

Wierzymy, że odpowiednie maszyny i dobrze dobrane systemy automatyzujące pozwalają na zwiększenie efektywności pracy, a co za tym idzie na pomnożenie osiąganych zysków. Wszystko, co robimy wynika z pasji i doświadczenia. Właśnie te dwa czynniki sprawiają, że przejście od fazy projektowej do realizacji (przy zachowaniu najwyższej jakości usług) odbywa się niezwykle sprawnie. Dodatkowo z dbałości o klienta na każdym etapie prac udzielamy wsparcia merytorycznego i odpowiadamy na nasuwające się pytania.  

Oferujemy projekt i wykonanie maszyn, które sprawdzą się przede wszystkim w pracach:

Ostatnie zagadnienie zasługuje na szczególną uwagę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że urządzenia testujące mają rzeczywisty wpływ na sposób działania małych i dużych przedsiębiorstw. Jakie rozwiązania oferujemy więc naszym klientom? Poznajmy kilka z nich.  

Maszyny testujące dostępne w naszej ofercie

Jednym z podstawowych rodzajów maszyn testujących dostępnych w naszej ofercie są testery szczelności. To urządzenia, które mają za zadanie badanie szczelności butelek i innych pojemników wykonanych z tworzyw sztucznych. Taka weryfikacja odbywa się przez sprawdzenie ciśnienia obecnego w pojemniku i porównanie wyniku z właściwymi parametrami. Jeśli otrzymany pomiar odbiega od normy to wadliwe opakowanie zostaje usunięte z linii produkcyjnej i nie trafia do użytkownika końcowego.

Innym bardzo ważnym rodzajem maszyn testujących jest tester parametrów elektrycznych. Urządzenie to ma za zadanie mierzenie parametrów elektrycznych i sprawdzanie ich prawidłowej wartości. Proces ten jest możliwy dzięki wbudowanym funkcjom pomiaru, które umożliwiają szybkie i efektywne przeprowadzenie weryfikacji.  

Kolejnym rodzajem urządzenia testującego, na który warto zwrócić uwagę jest urządzenie weryfikujące geometrię. Jest ono jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego nowoczesnego warsztatu samochodowego. Dzięki wykorzystaniu efektywnej technologii 3D,  urządzenie to może szybko i w sposób wiarygodny sprawdzić geometrię kół –  zarówno w pojazdach osobowych, jak i w pojazdach ciężarowych.

Warto podkreślić, że wszelkie tworzone przez nas urządzenia są wykonane z najwyższej jakości materiałów, a proces ich wytwarzania jest starannie zaplanowany i sprawdzany przez wykwalifikowaną kadrę inżynierską. Produkt końcowy to wynik połączenia dbałości o detale i doświadczenia, dzięki czemu może on stanowić nieocenioną pomoc.