ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007
Home » Wózki autonomiczne

Wózki autonomiczne

Wózki autonomiczne stanowią nowoczesną alternatywę dla podstawowych środków transportu. Zdecydowanie ułatwiają wykonywanie różnych zadań, ponieważ nie wymagają obsługi. Przyczyniają się zarówno do zwiększenia wydajności, jak i bezpieczeństwa. Z tego powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem w wielu firmach. Te urządzenia nie muszą być obsługiwane przez operatora, co stanowi ich najważniejszą zaletę. Pozwalają na transport nawet sporych ładunków o dużej masie w jednym magazynie lub między różnymi obiektami. Przydają się przede wszystkim w miejscach, gdzie konieczna jest obsługa bardzo dużej liczby towarów czy ciągłe realizowanie tych samych zadań logistycznych. Wózki autonomiczne pomagają usprawnić różne procesy. Sprawdź również zastosowanie autonomicznych wózków AGV.

Zasada działania autonomicznych wózków widłowych

Zasada działania automatycznych wózków widłowych jest wbrew pozorom bardzo prosta. Ich systemy naprowadzania są zsynchronizowane, co umożliwia sprawne i bezpieczne poruszanie się urządzeń po wyznaczonej przestrzeni. Do sukcesu przyczynia się również właściwe oprogramowanie, umożliwiające sprawne i bezproblemowe działanie wózków. Są to sprzęty całkowicie zautomatyzowane, co zdecydowanie stanowi ich zaletę, szczególnie w obecnych czasach. Stałej kontroli podlegają trasa i prędkość, z jaką poruszają się urządzenia, w związku z czym nie stanowią one zagrożenia. Okazują się bezpieczne zarówno dla przewożonych towarów, jak i pracowników przebywających na magazynie.

Najważniejsze zalety autonomicznych wózków

Autonomiczne wózki mogą być wykorzystywane w wielu celach. Ich stosowanie jest bardzo korzystne dla przedsiębiorstwa, dlatego tak wiele osób zarządzających firmami decyduje się na zastosowanie tych urządzeń. Umożliwiają one znaczne zredukowanie wydatków, gdyż przyczyniają się do skrócenia transportu towarów. Autonomiczne wózki stanowią więc świetny sposób na oszczędność w firmie. Ponadto są one w stanie rozwiązać wiele problemów związanych z brakami pracowników. Nie trzeba bowiem ich obsługiwać, co powoduje możliwość zrezygnowania z zatrudnienia operatorów. Okazuje się to idealnym rozwiązaniem przy brakach kadrowych. Autonomiczne wózki widłowe są bardzo funkcjonalne, ich wykorzystywanie prowadzi nie tylko do przyspieszenia, ale również zwiększenia efektywności prowadzonych prac magazynowych.

Rodzaje systemów naprowadzania wykorzystywanych w autonomicznych wózkach

Wyposażenie autonomicznych wózków widłowych stanowią m.in. systemy naprowadzania. Wyróżnia się kilka rodzajów tych elementów, w związku z czym możliwe jest dopasowanie urządzenia jak najbardziej zgodnego z indywidualnymi oczekiwaniami i preferencjami. Jeśli nie wiesz, jaki model wybrać dla swojego przedsiębiorstwa, możesz się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania – mamy duże doświadczenie oraz odpowiednią wiedzę, by właściwie dobrać sprzęty do potrzeb danej firmy. Zależy nam na zadowoleniu klientów, więc robimy wszystko, by zapewnić wysokiej jakości urządzenia, zwiększające wydajność i bezpieczeństwo działań realizowanych na magazynie czy w innych miejscach przedsiębiorstwa.

Wśród systemów naprowadzania stosowanych w autonomicznych wózkach widłowych wymienia się:

  • systemy elektromagnetyczne – takie wózki poruszają się zgodnie z wyznaczoną trasą za pomocą przewodów znajdujących się pod posadzką. Sprawdza się to tylko w przypadku stałych tras przejazdów,
  • rozpoznawanie obrazu – wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji. Obraz, zgodnie z którym ma się poruszać wózek, jest pozyskiwany z panoramicznych kamer,
  • optyczne – wózki jeżdżą zgodnie z określoną trasą za pomocą specjalnej taśmy odblaskowej,
  • laserowe – zastosowanie skanerów laserowych umożliwia wyznaczenie położenia wózka.
Skip to content