ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007
Home » Wózki autonomiczne » AGV

Wózki autonomiczne AGV

Wózki autonomiczne AGV to świetna propozycja do magazynów i hal produkcyjnych. Umożliwiają sprawną obsługę operacji intralogistycznych w zakresie produkcji, logistyki, magazynowania czy dystrybucji. Najważniejszą zaletę tych urządzeń stanowi brak konieczności obsługi, co pozwala znacznie zredukować koszty operacyjne. Działania wykonywane za pomocą wózków autonomicznych AGV są prowadzone sprawnie i stabilnie. Urządzenia wykorzystuje się przede wszystkim do transportowania różnych towarów w obiektach. Ich zastosowanie nie wymaga zmiany konstrukcji budynków. Sprzęty są bardzo bezpieczne w użyciu, przyczyniają się nawet do zmniejszenia liczby wypadków i uszkodzeń przewożonych produktów. Działają one na podstawie nowoczesnych technologii.

Wózek AGV

Projektowanie, integrowanie i wdrażanie systemów wózków AGV

Zajmujemy się zarówno projektowaniem, integrowaniem, jak i wdrażaniem systemów autonomicznych wózków AGV. Wszystkie operacje wykonywane są całkowicie automatycznie. Oprócz dostarczania wysokiej jakości urządzeń zapewniamy wsparcie – chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania i pomożemy w obsłudze sprzętów. Zadowolenie i satysfakcja klientów są dla nas najważniejsze, w związku z czym robimy wszystko, by w każdym stopniu spełnić Twoje oczekiwania i potrzeby.

Podczas projektowania czy integracji systemów samojezdnych wózków AGV bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby firmy, dla której realizujemy projekt. Uwzględniamy warunki operacyjne, wymagania związane z przepływem materiałów, a także specyfikację obsługiwanych jednostek ładunkowych. Wszystko to ma dla nas duże znaczenie.

Wózek AGV

Jakie są systemy naprowadzania samojezdnych wózków AGV?

Wyróżnia się kilka systemów naprowadzania, jeśli chodzi o samojezdne wózki AGV. Wśród nich znajduje się m.in. naprowadzanie elektromagnetyczne, które polega na tym, że urządzenia poruszają się po specjalnych trasach, wyznaczonych za pomocą przewodów pod posadzkami. Ta opcja jest polecana wyłącznie do stałych ścieżek, ponieważ ich zmiana jest dość skomplikowana i czasochłonna. Dużym zainteresowaniem cieszy się system rozpoznawania obrazu, wykorzystujący algorytm sztucznej inteligencji. Obraz pochodzi z panoramicznych kamer. Wyróżnia się także naprowadzania optyczne, w tym przypadku wózki poruszają się przy pomocy odblaskowej taśmy, która wyznacza ich trasę.

Jednym z systemów naprowadzania samojezdnych wózków AGV jest również naprowadzanie laserowe. Urządzenia tego rodzaju mają w wyposażeniu specjalne skanery laserowe, umożliwiające precyzyjne określenie położenia sprzętu. Jest to możliwe dzięki mapie obiektu zapisanej w pamięci. Jest to wygodny system, ponieważ nie wymaga montowania specjalnych przewodów czy taśm.

Wózek AGV

Kiedy warto zdecydować się na autonomiczne wózki AGV?

Autonomiczne wózki AGV przydają się w wielu zakładach produkcyjnych. Jak najbardziej warto rozważyć ich zakup, ponieważ urządzenia tego rodzaju mają dużo zalet. Pozwalają przede wszystkim na realizację różnych zadań bez angażowania pracowników, co stanowi sporą oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Liczne korzyści związane z wykorzystaniem samojezdnych wózków AGV przyczyniają się do poprawy sytuacji firmy. Przedsiębiorstwo zyskuje bowiem sprzęty, które są wydajne i bezpieczne. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że stosowanie tych wózków sprawdza się głównie w przypadku obiektów o niewielkim natężeniu przepływu towarów. Nie są one bowiem przystosowane do dużego natężenia.

Skip to content