ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007
Home » Wózki autonomiczne » Wózki transportowe

Autonomiczne wózki transportowe

Autonomiczne wózki transportowe to roboty klasy AMR, które przydają się podczas wielu prac magazynowych, ale nie tylko. Nie muszą być obsługiwane przez operatorów, w związku z czym stanowią dużą oszczędność dla firmy i umożliwiają sprawne wykonywanie różnych działań. Przyczyniają się zarówno do zwiększenia wydajności, jak i bezpieczeństwa w zakładzie pracy. Autonomiczne wózki transportowe mają wiele zalet, nic więc dziwnego, że zastępuje się nimi tradycyjne środki transportu. Wykorzystywane są w magazynach, a także halach produkcyjnych.

Atuty autonomicznych wózków transportowych

Wymienia się wiele zalet tych urządzeń, w związku z czym są one tak chętnie wykorzystywane. Autonomiczne wózki transportowe umożliwiają różne procesy transportu materiałów. Mogą być stosowane w jednym magazynie lub na jednej hali, a także pomiędzy obiektami. Ich używanie przyczynia się przede wszystkim do optymalizacji kosztów transportu wewnętrznego. Zapewniają bezobsługową pracę, co oznacza, że nie wymagają zatrudniania operatorów czy robienia przerw w trakcie pracy. Mogą działać ciągle nawet przez trzy zmiany, nie męczą się i nie popełniają błędów, co mogłoby zdarzyć się pracownikom.

Poza tym umożliwiają łatwą przebudowę oraz skalowanie systemu transportowego. Nie ma więc żadnego kłopotu, gdy pojawia się konieczność zmiany trasy robota. W każdym momencie można go dostosować do aktualnych potrzeb. Autonomiczne wózki transportowe sprawdzą się niemalże w każdym magazynie, nie ma konieczności specjalnego dostosowywania obiektów do nich. Urządzenia wyróżniają się niską awaryjnością oraz uniwersalnością zastosowań. Ich osprzęt umożliwia wykonywanie różnych, nawet skomplikowanych zadań.

Jakie możliwości zapewniają autonomiczne wózki transportowe?

Autonomiczne wózki transportowe pozwalają zaspokoić braki kadrowe w firmie. Jeśli masz problem z zatrudnieniem pracowników, te urządzenia sprawdzą się doskonale. Zastąpią ludzi, zapewniając wiele korzyści przedsiębiorstwu. Ponadto przyczyniają się do redukcji przestojów, które bywają bardzo kosztowne. Ma to związek z niską awaryjnością sprzętów oraz ich łatwą naprawą. Stosowanie autonomicznych wózków tradycyjnych przyczynia się do zwiększenia wydajności, gdyż nie ma potrzeby robić przerw w działaniu tych urządzeń. Jest to duża różnica w porównaniu do pracy człowieka. Sprzęty podwyższają również bezpieczeństwo w danym zakładzie, są zaprogramowane tak, że nie prowadzą do kolizji z ludźmi. Sprawdź też możliwości wózków autonomicznych AGV.

Czy wykorzystywanie autonomicznych wózków transportowych jest bezpieczne?

Niektórzy przedsiębiorcy nie są jednak przekonani co do bezpieczeństwa urządzeń. Obawiają się zrobotyzowania systemów w swojej firmie, co jest błędem. Autonomiczne wózki transportowe są jak najbardziej bezpieczne, zostały zaprojektowane z myślą o pracy w magazynach czy halach produkcyjnych, gdzie przebywają również ludzie. W razie awaryjnej sytuacji przechodzą one w stan bezpieczny, następuje odłączenie napędu oraz zatrzymanie się całego sprzętu. Dzięki temu urządzenia nie stanowią zagrożenia i nie powodują dalszych uszkodzeń w razie wystąpienia awarii. Warto zaznaczyć także to, że autonomiczne wózki transportowe są wyposażone w aktywne systemy bezpieczeństwa, do których zalicza się czujniki ruchu, kamery, zderzaki, systemy laserowe oraz systemy wizyjne. Urządzenia jak najbardziej sprawdzają się więc do transportu wewnętrznego.

Skip to content