ikona telefonu Sekretariat: +48 570 454 007
ikona telefonuSprzedaż: +48 577 116 007

Zalety stosowania maszyn CNC w obróbce skrawaniem

obróbka metali CNC

Metale i tworzywa sztuczne są niezbędne w wielu gałęziach przemysłu. Jednak aby powstawały z nich  produkty spełniające określone kryteria, często muszą uprzednio zostać poddane obróbce. Jedną z popularniejszych metod takich prac jest obróbka skrawaniem za pomocą maszyn CNC, która pozwala otrzymać satysfakcjonujące efekty w stosunkowo krótkim czasie. Jakie są najważniejsze zalety stosowania maszyn CNC w obróbce skrawaniem?

Szybkość i dokładność

Najczęściej zdarza się tak, że przedsiębiorstwom, które wykorzystują w swojej pracy metale i tworzywa sztuczne, zależy na tym, aby otrzymywać niezbędne produkty jak najszybciej. Dzięki zastosowaniu frezowania CNC bez wątpienia można uzyskać ten efekt. Maszyny znacząco usprawniają proces obróbki, a stale postępująca automatyzacja sprawia, że prace przebiegają coraz szybciej. Warto też wspomnieć, że niemniej ważną kwestią jest jakość otrzymanych produktów.

W przypadku zastosowania maszyn CNC jakość zdecydowanie idzie w parze z szybkością robót. Nowoczesne maszyny gwarantują otrzymywanie bardzo dobrych produktów, które są dokładnym odwzorowaniem projektu. Co więcej, krawędzie otrzymanych elementów zwykle nie wymagają dodatkowego wykańczania, co przekłada się na oszczędność materiału i wspomniane wcześniej skrócenie czasu produkcji. Ponadto dzięki nim można też wytworzyć serię identycznych elementów przy niewielkim ryzyku błędów.

Dlaczego stosowanie maszyn CNC jest lepsze od obróbki ręcznej?

Przedsiębiorcy czasami zastanawiają się, czy lepiej zainwestować w obróbkę ręczną, czy może zastosować maszyny CNC. Drugie rozwiązanie niesie za sobą zdecydowanie więcej zalet. Oprócz wspomnianej szybkości i dokładności przeprowadzanych prac warto też zwrócić uwagę na oszczędność, która się z tym wiąże. Chodzi tutaj między innymi o to, że ryzyko błędów jest stosunkowo niewielkie, a co za tym idzie – straty surowców i opóźnienia właściwie się nie pojawiają. Takie działania przekładają się bezpośrednio na finanse, ponieważ z jednej strony przedsiębiorstwo nie traci, a z drugiej jest w stanie zarobić więcej w niedługim czasie.

Skip to content